Temperatuur zeewater Noordzee kan oplopen tot wel 20 graden!

En in de winter dalen tot 3 graden.

Hoe warm is het zeewater nu?

De zeewatertemperatuur is belangrijk voor surfers in Nederland. De temperatuur van de Noordzee schommelt nogal door de maanden heen. Het zeewater van de Noordzee is in de winter zo’n 5 graden. Maar in de zomer 20 graden.

In warme zomers kan dit zelfs 22 of 23 graden worden.

Zeker in Zeeland. Dan kan je lekker in je shorts surfen. In de winter, zeker koude winters, moet je je absoluut goed inpakken. Strenge winters zorgen er voor dat de temperatuur zelfs daalt tot een graad of 3. Schoentjes, handschoentjes en een muts aan en op. En gaan.

Watertemperatuur Noordzee op dit moment

Hoe warm is het water nu?

Op dit moment is het Noordzee water rond de 17 gaden, meting 29 september 2020.

Temperatuur zeewater langs de kust, meting 29 september 2020.

Texel 18 graden
Wijk aan Zee 17 graden
Hoek van Holland 16 graden
Vlissingen 18 graden

Vorige maand was het zeewater nog 16 graden.

Webcams stranden

Check de webcams van de stranden.

Zeewater temperatuur tabel per maand

Hieronder vind je een tabel en een grafiek van de temperatuur van het zeewater in Nederland voor de afgelopen jaren.

  • In de tabel zie je wat de temperatuur van de Noordzee is per maand. Per jaar. Zo zie je goed wat een koude winter doet. En wat een warme zomer doet.
  • In de grafiek zie je de gemiddelden terug. Zo zie je per maand wat de gemiddelde temperatuur is van het zeewater.

Temperatuur in juni

Het zeewater van de Noordzee is in juni zo’n 15 graden. Waarbij er wel een relatief groot verschil kan zijn tussen begin en eind juni. waarbij begin juni nog 13 graden kan zijn. En eind juni zelf 17 graden indien juni een warme maand is.

Temperatuur in juli

Gemiddeld is het zeewater in juli circa 17 tot 18 graden. Een temperatuur waarbij je  lekker kan zwemmen. Ook hier geldt dan begin juli de Noordzee 15 graden kan zijn en eind juli 19 of zelfs 20 graden indien juli een warmere maand is dan normaal.

De grafiek met de gemiddelde Noordzee temperatuur

De zwarte stippellijn geeft de gemiddelde temperatuur van de Noordzee per maand. De gestippelde lijn met de groene boardshortz-kleur geeft de huidige temperatuur ontwikkeling aan.

2020 bovengemiddeld warm

Je ziet hieronder dat de Noordzee tot nu toe bovengemiddeld warm is.
<
De bijbehorende tabel

2006200720082009201020112017201820192020Gemiddeld:
Januari68655376786,1
Februari37733455675,0
Maart48854574685,9
April79777797797,6
Mei1013121211121112121212,0
Juni1416151514151516151615,0
Juli1717181917171819171917,5
Augustus2319202020181921202220,0
September19191920191818191919,0
Oktober19161618161817171717,2
November14131313121313131313,0
December1098106101010119,0

Samenvattende grafiek

Zeewatertemperatuur Noordzee
Zeewatertemperatuur Noordzee

Tip voor het juiste wetsuit

Lees hier welk wetsuit je dan nodig hebt. Of bekijk de infographic.

Surfvakantie in Nederland

In Nederland zijn er ongekend veel mogelijkheden om te surfen. En om te verblijven voor een surfweekend of surfvakantie. Van campings achter de duinen tot knusse hotels, B&B’s of AirBnB’s. Van Zeeland tot Texel.

Domburg Zeeland



Booking.com

Scheveningen



Booking.com

Texel



Booking.com

FAQs

Hoe warm is de Noordzee tijdens de nieuwjaarsduik?

Het zeewater van de Noordzee is met de nieuwjaarsduik doorgaans tussen de 7 en 9 graden. Hierboven zie je hoe warm de Noordzee nu is.

Hoe koud is de Noordzee in de winter?

In de winter kan de temperatuur dalen tot 3 graden. In een gemiddelde winter blijft de temperatuur op 5 of 6 graden steken. In warme winters blijft de temperatuur steken op zo’n 8 graden.

Hoe warm is de Noordzee in de zomer?

In de zomer kan de temperatuur van de Noordzee oplopen tot boven de 20 graden. In koude zomer blijft de temperatuur rond 18 graden hangen. Augustus kent doorgaans de warmste temperaturen van het zeewater.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.