Temperatuur zeewater Noordzee kan oplopen tot wel 20 graden!

En in de winter dalen tot 3 graden.

Hoe warm is het zeewater nu?

De zeewatertemperatuur is belangrijk voor surfers in Nederland. De temperatuur van de Noordzee schommelt nogal door de maanden heen. Het zeewater van de Noordzee is in de winter zo’n 5 graden. Maar in de zomer 20 graden.

In warme zomers kan dit zelfs 22 of 23 graden worden.  Zeker in Zeeland. Dan kan je lekker in je shorts surfen. In de winter, zeker koude winters, moet je je absoluut goed inpakken. Strenge winters zorgen er voor dat de temperatuur zelfs daalt tot een graad of 3. Schoentjes, handschoentjes en een muts aan en op. En gaan.

Watertemperatuur Noordzee op dit moment

Hoe warm is het water nu?

Op dit moment is het Noordzee water rond de 7 a 8 graden, meting 27 december.

In augustus was het water nog 21 graden en eind septemer nog 17 graden, begin november 13 graden en begin december 9 graden. Wat net boven het gemiddelde is voor de tijd van het jaar.

Temperatuur zeewater langs de kust:

  • Texel: 6,8 graden
  • Wijk aan Zee: 8,1 graden
  • Hoek van Holland: 7,6 graden
  • Vlissingen: 7,1 graden

Zeewater temperatuur tabel

Hieronder vind je een tabel en een grafiek van de temperatuur van het zeewater in Nederland voor de afgelopen jaren.

  • In de tabel zie je wat de temperatuur van de Noordzee is per maand. Per jaar. Zo zie je goed wat een koude winter doet. En wat een warme zomer doet.
  • In de grafiek zie je de gemiddelden terug. Zo zie je per maand wat de gemiddelde temperatuur is van het zeewater.

De tabel

20062007200820092010201120172018Gemiddeld:
Januari686553765,5
Februari37733455
Maart488545745,7
April797777977,1
Mei101312121112111212
Juni141615151415151615
Juli171718191717181917,5
Augustus231920202018192120,0
September191919201918181919,0
Oktober191616181618171717,2
November141313131213131313
December10981061010109

De grafiek met de gemiddelde Noordzee temperatuur

 

Zeewatertemperatuur Noordzee
Zeewatertemperatuur Noordzee

Tip voor het juiste wetsuit

Lees hier welk wetsuit je dan nodig hebt. Of bekijk de infographic.

FAQs

Hoe warm is de Noordzee tijdens de nieuwjaarsduik?

Het zeewater van de Noordzee is met de nieuwjaarsduik doorgaans tussen de 7 en 9 graden. Hierboven zie je hoe warm de Noordzee nu is.

Hoe koud is de Noordzee in de winter?

In de winter kan de temperatuur dalen tot 3 graden. In een gemiddelde winter blijft de temperatuur op 5 of 6 graden steken. In warme winters blijft de temperatuur steken op zo’n 8 graden.

Hoe warm is de Noordzee in de zomer?

In de zomer kan de temperatuur van de Noordzee oplopen tot boven de 20 graden. In koude zomer blijft de temperatuur rond 18 graden hangen. Augustus kent doorgaans de warmste temperaturen van het zeewater.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.