Bamb’amaza:
lessen van het water
Een ontmoeting met de oceaan kan je blik op jezelf veranderen.
In Bamb’amaza – Lessons from the Water volgt Patagonia de 12-jarige Othandwayo. Ze groeit op in Imizamo Yethu, een township in Hout Bay, Zuid-Afrika. Via surfen ontdekt ze niet alleen de golven, maar ook een nieuwe band met de oceaan, haar eigen veerkracht en de mensen om haar heen.
Leren meebewegen
Water was er altijd al in Othandwayo’s leven. Maar door zelf de oceaan in te gaan, ontdekte ze dat die meer te bieden heeft dan golven. De zee laat zich niet beheersen. Je leert haar lezen, je aanpassen en opnieuw proberen.
“Je kunt de oceaan niet beheersen; je moet leren met hem mee te bewegen. Elke golf leert me iets. Hij leert me om te blijven proberen.”
— Othandwayo
In die woorden zit de kern van de film: surfen als oefening in vertrouwen. Je voelt de stroming, zoekt je moment en ontdekt dat vooruitkomen soms begint met meebewegen.
Een plek in en bij de oceaan
Othandwayo maakte kennis met surfen via de Sentinel Ocean Alliance. Deze organisatie uit Hout Bay biedt jongeren uit kustgemeenschappen veilige, inclusieve programma’s rond oceaanonderwijs en activiteiten op zee. Zo komen jongeren in contact met het water, bouwen ze vertrouwen op en ervaren ze dat de oceaan ook een plek kan zijn waar ze thuishoren.
Frank Solomon, Patagonia-surfambassadeur en oprichter van Sentinel Ocean Alliance, begon de organisatie om jongeren in Zuid-Afrika toegang en kansen te geven die hij zelf tijdens zijn jeugd had. De organisatie werd opgericht in 2018. Inmiddels zetten 25 coaches en medewerkers zich iedere week in voor programma’s voor honderden kinderen.
Lees over het werk en de programma’s van de organisatie op sentineloceanalliance.org.
Bekijk de film hierboven en ontdek hoe de oceaan een nieuwe generatie surfers kan verbinden met zichzelf, met elkaar en met de natuur.















